Sayfa Yükleniyor.
Lütfen Bekleyiniz...

Titreşimli Elek

Titreşimli Elek

Endüstride malzemelerin seperasyonu için çok çeşitli çözümler mevcuttur. Bunlardan biri de vibrasyonlu elek veya diğer ismiyle titreşimli elek makinalarıdır. Maden sanayinde mobil kırıcılar ile kullanılabildığı gibi kazan tesislerinde de vibrasyon elek ismini sıklıkla duymaktayız.

Kazanlarda yanma verimine etkiyen kriterlerden biri de kömürün tanecik boyutudur. Cehennemlik içerisine alınan kömürlerin kazanın yakma teknolojisine en ideal boyutta girmesi, maksimum yanma verimi için gerekli faktörlerden biridir. Bu yüzden ve yandıktan sonra karşılaşacak sıkıntılar sebebi ile, bkz: Ayvat Servis Hizmetleri ocaklardan gelen kömürün geldiği gibi kazana alınmasını tavsiye etmeyiz.

Genellikle gelen kömürün istenilen boyuta getirilmesi için kırıcı üniteler ile kırma işleminden geçirilmesi gerekir.

Peki ya ocaktan gelen kömürlerin içerisindeki halihazırda istenilen tanecik boyutunu karşılayan bir kısım, kırılmaya ihtiyacı bulunmayan kömür ne olacak?

AYVAT MEKANİK ELEKLERİ TAM BU NOKTADA DEVREYE GİRİYOR !!!

Kömür ve türevlerinin kırıcı ünitelere gelmeden önce bir ön elemeden geçirilmesinin sisteme büyük avantajları bulunur. Kırıcıya gelen yükün azaltılması, ihtiyaç olan tanecik boyutunun kırıcıya gelmeden önce elenmesi-ayrıştırılması ve sisteme direkt kazandırılması, sistemin hem işletme hemde bakım masraflarını azaltacağı gibi sistemi de malzemenin içerisine karışmış yabancı maddelerden de koruyacaktır.

Ayvat Mekanik olarak;

Talep edilen verilere dayalı vibrasyonlu elek imal edebildiğimiz gibi, işletmenize gelip ihtiyacınızı belirlediğimiz fizibilite raporlarımıza göre; hesaplayıp, tasarladığımız ve imalatından montajına kadar anahtar teslim kömür hazırlama veya elek-kırıcı sistemlerini de kuruyoruz.

Titreşimli elek imalatımızı, tek kademeli veya birden fazla kademesi( 2 veya 3 katlı ) bulunan; çelik konstrüksiyonlu, platformlu, korkuluk ve merdivenli; demir örgülü veya delikli sac modeli ile-çelik, krom, nikel, galvaniz veya özel alaşım malzemelerden imal edilen elek sacı ile; motorun gövdeye tahriğini kayış-kasnak sistemi ile ilettiği, elek bakımı için elek üstüne civatalı bakım sacı ile her türlü ihtiyaca, kırıcı önü veya sonrasına, malzeme kapasitesine uygun olarak tekli veya sistem halinde kuruyoruz.

TARAFINIZA ÖZEL PROJELER VE ELEK İMALATIMIZ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ!