Sayfa Yükleniyor.
Lütfen Bekleyiniz...

Bunker ve Silo İmalatı

Bunker ve Silo İmalatı

Kazan dairesi tesislerinde bunker ve silolar büyük önem arz etmektedir. Kömür transferinde, depolanmasında, uçucu kül depolanmasında, yatak külü depolanmasında bunker ve silolar kullanılmaktadır.

ÇELİK; BİZİM İŞİMİZ !!!

Türkiye ve Dünya sanayisinde yüzlerce bunker ve silo imalatımız bulunmaktadır. Silindirik, prizmatik, konik veya düz tabanlı olarak; projeye ve ihtiyaca göre bunker ve silo tasarımımız bulunmaktadır.

Kar yükü, deprem yükü, statik ve dinamik hesaplarımız son teknoloji programlarımın yardımı ve uzman mühendis kadromuz tarafından hesaplanır, silo veya bunker ihtiyacınız Ayvat Kalitesi güvencesi altında imal edilir ve izlenebilir kalite ile işin en başından sonuna kadar süreci takip edebilirsiniz.

Kömür ve kül ile uğraşan kazan camiası, kömür ve külün fiziksel ve operasyonel özelliklerine göre sistem içerisindeki transferinin ne kadar zor olduğunu çok iyi bilirler.

Nemli, iri taneli, toz halinde, yüksek veya az kül oranlı, düşük veya yüksek kalorili, farklı uçuculuk oranlı olarak gelen kömürün ve kazan içerisinde yakılmasının ardından oluşan kül opsiyonlarının tesis içerisinde transferi de elbet farklılık gösterecektir.

KÖMÜRDEN ÇEKİNMEYİN, AYVAT MEKANİK’İ ÇAĞIRIN !!!

Yıllardır kül akışı ve kömür transferleri üzerine araştırma yapan ve gittiği her işte izlenebilir kalite ile öz değerlendirme yapan Ayvat Mühendislik Ar-Ge ve Kalite Birimleri yalnızca silo, bunker, çelik konstrüksiyon imalat ve montajını kurmakla kalmayıp, işletmenize gerekli fizibiliteyi çıkarıp ihtiyacınıza göre en ideal sistemi tasarlayıp kuruyor.

Son teknoloji ekipmanlarla vibrasyon sağlıyor, pnömatik ekipmanlarla tıkanmaların önüne geçiyoruz. Kömür akışının tıkandığı yerlere kömür fizibilitesine en ideal malzemeyi seçiyor, transfer sistemlerinde oluşan tıkanmaları otomasyonla sisteme anında bildiriyoruz.

AYVAT KALİTESİ İÇİN TIKLAYINIZ!