Sayfa Yükleniyor.
Lütfen Bekleyiniz...

Bantlı Konveyör İmalatı

Bantlı Konveyör İmalatı

Konveyörler genel olarak; malzemelerin bir noktadan diğerine aktarımını sağlayan makine sistemleri olarak tanımlanabilir. Bantlı konveyörler ise; konveyörün, aktarımını çeşitli malzemelerden yapılmış bant üzerinden gerçekleştirdiği konveyör türlerine denir. Bantlı konveyörler farklı ihtiyaçlara ve farklı taleplere göre projelendirilebilir.

Ayvat Mekanik olarak, bizim işimiz; kazan ve yardımcı tesisleri olduğu için, uzmanlık alanımız da genel olarak linyit kömürü ve türevlerini taşımak için madencilikte ve kazan sanayiinde kullanılan bantlı konveyörlerin imalatını kapsamaktadır.

Genel olarak kömür hazırlama ve kömür taşıma sistemlerini anahtar teslim imalatını ve montajını yapabildiğimiz gibi müşteri taleplerine göre veya yedek olarak tekli imalat çözümlerimiz de bulunmaktadır.

Tamamen müşteri verilerine dayalı imalat yapabildiğimiz gibi sadece talep edilen kapasite bilgilerine istinaden firmamız mühendisleri tarafından hesaplanan bantlı konveyörler de imal etmekteyiz.

Kömür taşımak, özellikle ufak parçalı ve kuru kömür taşımak ortamı tozlulaştırabilir. Hatta bu durum bant hızının 2 m/sn hızı geçtiği sistemlerde rahatsız edici seviyelere gelebilir. Bu toz, sistemde çalışan hareketli parçaların donanımsal işlevlerine etkiyebileceği gibi operatör sağlığı açısından da çok tehlikelidir.

KÖMÜR TAŞIMAYI UZMANINA BIRAKIN !!!

Ayvat Mekanik & Mühendislik olarak;

Toz toplama sistemleri, kömür hazırlama sistemleri, bantlı konveyör sıyırıcıları (fırça veya kauçuk sıyırıcı) , tamburlar, makaralar, düz kayış, V-kayış (çavuş bant) vb tüm yedek parçaları ile işletmeniz için her türlü çözümü oluşturabiliriz.

TARAFINIZA ÖZEL ÇÖZÜMLERİMİZ İLE İLGİLİ TEKLİF ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!