Sayfa Yükleniyor.
Lütfen Bekleyiniz...

Basınçlı ve Basınçsız Tank İmalatı

Basınçlı ve Basınçsız Tank İmalatı

Ham su, kondens, buhar, blöf suları, hava, yakıt ve farklı malzemeleri muhafaza etmek amacıyla imal edilen, farklı sıcaklık ve basınçlara karşı yüksek mukavemeti bulunan, 6331 sayılı kanun gereğince yılda en az 1 defa yetkili kişiler tarafından periyodik kontrolü zorunlu olan kaplara basınçlı kap veya basınçlı tanklar denir. Basınçlı tank imalatı çok ciddi bir konudur. Malzeme seçimi, kaynak yöntemi, bombe sıvaması özenle yapılmalıdır. Aksi takdirde her an patlamaya hazır bir bomba niteliği taşıyabilirler. Patlamasa bile kusurlu imal edilen bir basınçlı kap zamanla, en iyi ihtimalle korozyona uğrayabilir, gevrekleşebilir, sızdırabilir veya çatlayabilir.

BASINÇLI TANK İMALATINDA AMATÖRLÜĞE YER YOK !!!

Bu yüzden satın almak istediğiniz basınçlı kap imalatçınızdan mutlaka kullanmış olduğu malzemenin sertifikalarını ve test raporlarını istemenizi öneririz.

1993 yılından bu yana basınçlı tanklar imal eden Ayvat Mühendislik, PED direktiflerine, EN standartlarına ve ilgili tüm yönetmeliklerce, basınçlı tankların hem imalatını yapma hem de periyodik muayenesini gerçekleştirme yetkisine haizdir.

İZLENEBİLİR KALİTE İLE BASINÇLI TANK İMALATINIZI KARGONUZU TAKİP EDER GİBİ YÖNETEBİLİRSİNİZ !!!

Ayvat Mekanik & Mühendislik olarak;

İzlenebilir kalite ile imalat ve montaj sürecinde müşterilerimize; tasarım sürecimizden – kullandığımız malzemenin sertifika ve test raporlarına, kaynak yöntemimizden – kaynakçılarımızın uluslararası serifikalarına kadar tüm sürecin yönetimini paylaşıyor ve güvenli imalat ve montajın gururunu taşıyoruz.

AYVAT KALİTESİ FARKI BİR TIK UZAKLIKTA!