Sayfa Yükleniyor.
Lütfen Bekleyiniz...

Çelik Konstruksiyon

Çelik Konstruksiyon

Son yıllarda artan deprem felaketi, inşa edilen yapıların sağlamlığı konusuna verilen önemin gün geçtikçe daha da artmasını anlamlı kılmaktadır. Zeminin deprem yüklerine etkisi bir yana, yapının inşaasında kullanılan malzeme, deprem yüküne karşı dayanımını sağlayan en önemli kriterlerden biridir.
Bugün ülkemizde; kazan sanayisinde, imalat sanayisinde, inşaat sanayisinde, ulaşım sanayisi vb sahalarda konstuksiyon olarak kullanımı en yaygın metal çeliktir.

Çelikten imal edilen konstrüksiyonlar, deprem gibi doğal felaketlere karşı yapı mukavemeti en yüksek malzemelerden biridir. Sağlam olması, hızlı imal edilip hızlı montajlanabilmesi, ergonomik olması, demontaj ve re-montaja uygun olması, yapı malzemelerine göre israfı düşük, yeniden kullanılabilir olması gibi nitelikleri sayesinde ve ülkemizde en yoğun kentleşmelerin 1. ve 2. derece deprem bölgesi içerisinde kalması sebebi ile Türkiye’de çelik konstrüksiyon kullanımı çok yaygındır.

ÇELİK İLE YAPILABİLECEK HERŞEY İÇİN : AYVAT MEKANİK !!!

Ayvat Mekanik olarak;
Kazan daireleri tesislerinin anahtar teslim projelerinde (ANAHTAR TESLİM tüm projelerimiz için tıklayınız!), uzay-kubbeli-makaslı tüm çelik çatılarda, kazan, ısı değiştirici, ekonomizer, reküperatör, basınçlı-basınçsız tank, baca, bunker, multisiklon, silo, torbalı filtre gibi büyük tonajlı makine ve ekipmanları taşıyacak tüm çelik konstruksiyonlar, daha önce yüzlerce iş bitirmelerimiz olan uzmanlık alanımıza girmektedir.

Detaylı projelerimize bakmak isterseniz; SON PROJELER’imize mutlaka göz atın.

15 sene önce bilgisayarlar, projelerde kullanılan elemanların statik ve dinamik hesaplarını çözebilecek kapasite değillerdi. Eskiden elle yapılan ‘’eşdeğer deprem analizi’’ gibi hesaplar artık yerlerini makine ve programlara bırakmıştır. Bu sayede mühendislerimiz projelerde hata paylarını minimize ettiler.

Ayvat Mühendislik olarak;
Alanında uzman mühendis ve teknik kadromuz ile ihtiyacınız olanı belirleyip fizibilite raporlarımızı tarafınıza beyan ettikten sonra tüm çelik işleriniz için gerekli statik ve dinamik hesaplarımızı yapıp, şartnamelere, ihtiyaca ve iş portföyüne göre ideCAD, STA 4 CAD, SAP2000, Autocad, TEKLA gibi programlar üzerinden işi projelendiriyoruz. Müşterilerimize işin en başından en sonuna kadar izlenebilir kalite ile güvenli işler yapmaktan gurur duyuyoruz!

AYVAT KALİTESİ İLE ÇELİK İMALATI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ!