Sayfa Yükleniyor.
Lütfen Bekleyiniz...

Buhar Kazanı Tamiri, Bakımı ve Onarımı

Buhar Kazanı Tamiri

Buhar Kazanları, çeşitli yakıtların yakılmasıyla oluşan termal enerjinin, kazan içerisindeki boru demetlerinden geçerek ihtiyaca göre kullanılmasına olanak sağlayan enerji üretim elemanlarıdır. Otomatik, yarı-otomatik veya ihtiyaca göre manuel kullanılabilir buhar kazanları bulunur. Genellikle birçok mekanik veya otomatik aksamı bulunur ve bu yüzden de buhar kazanı bakım gerektirir. Zamanında uzman ekipler tarafından bakımı yapılmayan buhar kazanları farkedilemeyen hatalar doğurabilir.
Ayvat Mekanik olarak;
Bugüne kadar yüzlerce buhar kazanının onarımını ve bakımını yaptık. Buhar kazanı tamir, onarım veya bakımı için gittiğimiz işletmelerden kazandığımız tecrübelere göre;

BİR GRAM ÖNLEM BİR KİLO TEDAVİDEN DAHA DEĞERLİDİR!

Çoğu zaman basit bir tedbir veya küçük revizyonlarla üstesinden gelinebilecek bu tür hataları engellemek için öncelikle işletmelere tavsiyemiz buhar kazanlarınızı mutlaka yılda en az 1 defa uzman ekipler tarafından periyodik kazan bakımını yaptırmanız olacaktır.

Piyasada, özellikle internet platformları üzerinde son zamanlarda çok fazla yetkisiz ve amatör münferit girişimcilerden meydana gelen kazan tamircisi türediğini görüyoruz. Şehir isimlerini kopyalayarak;
Ankara buhar kazanı tamiri, Adana buhar kazanı onarımı, İstanbul buhar kazanı bakımı vb anahtar kelime etiketlerini Google üzerinde üst sıralara taşıyarak iş almaya çalışan benzeri sitelere karşı dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

TECRÜBE; BİLGİNİN ANASIDIR!

Ayvat Mekanik – Tamirden Önce Skoç Kazan

Ayvat Mekanik – Tamirden Sonra Skoç Kazan

1970 yılının başlarında resmi ve özel kurum binalarındaki kalorifer kazanları, sıhhi tesisatlar ve kalorifer tesisatlarının imalat, montaj, bakım, tamir ve onarımı ile profesyonel iş hayatına giren AYVAT MEKANİK, Akışkan yataklı yakma teknolojilerinin ülkemize girmesiyle konusunda uzman mühendis kadrosuyla Türkiye ve Dünya’da enerji alanında endüstriyel çözümler üretmeye ve milli formamıza değer katmaya devam ediyor.

Buhar kazanınızın yaşı, mimarisi, teknolojisi, projesi ve hatta cinsi:

  • Buharlı Kalorifer kazanı
  • Skoç Tip Buhar Kazanı (Alev borulu veya duman borulu)
  • Akışkan Yataklı Buhar Kazanı (dolaşımlı veya kabarcıklı)
  • Döner Izgaralı Buhar Kazanları

Tüm Referanslarımızı İncelemek İçin Tıklayınız!

Ne olursa olsun her türlü yedek parça teminimiz ile alanında uzman mühendis ve teknik kadromuzun yönettiği servis & danışmanlık hizmet çözümlerimizi işletmelerinize en ekonomik ve Türkiye’deki en hızlı çözümleri (örneğin Türkiye’de tek olan 24 saatte serpantin boru değiştirme hizmetimizi) sunmaya hazırız.

BİR TELEFON UZAĞINIZDAYIZ!